Çağrı Merkezi
Menü Gizle
Sepetim
Giriş Yap
veya üye ol
Kategoriler
Kategoriler 
×
Ürün başarılı bir şekilde sepete eklendi.
Karşılaştır ()

Akü - Art Lastik

Akü
Akü


Motorlu bir araç çalıştırılabilmek için elektriğe ihtiyaç duyar. Aküde çalışma prensibi olarak pillere benzemektedir. Elektrik enerjisini kimyasal enerjiye çeviren akü, aracın çalışması için yeterli enerjiyi üretebilmektedir. Akü araç çalışmadığı zamanlarda da, aracın ihtiyaç duyduğu enerjiyi sağlamaktadır. Örnek vermek gerekirse aracınızın otomatik kapılarını açmak veya aracı çalıştırmadan teybi açmak istediğinizde devreye akü girer ve devreler sorunsuz çalışır. Akü ömrünü yitirmeye başladığında aracın çalışmasında zorlanmalar, takılmalar söz konusu olabilir. Aracınız sıfırda olsa ikinci elde olsa akünün bir ömrü vardır. Aracı çalıştıramadan tüm gece araç ışıklarınızı veya teybinizi açık bırakmak akünün bitmesine sebep olabilir. Bu nedenle çoğu araç üretici firma araç kilitlendiğinde ışıkların ve teybin otomatik kapanmasını sağlayacak şekilde araçları dizayn etmişlerdir. Maliyeti düşük tutular araçlarda ise uyarı sistemleri aktif etmişlerdir.

Akünün durumunu öğrenmek için belirli testler bulunmaktadır. Aktif olarak aracınızı kullansanız da kullanmasanız da akü kontrollerinizi belirli periyodlarda yaptırmanız gerekmektedir. Aracınızda sulu akü bulunuyor ise özellikle yaz aylarında sıvı değerlerini kontrol ettirmeli ve gerekli sıvı takviyesini yapmalısınız. Art Lastik servislerimize gelerek akü değerlerinizi ve performanslarını ölçtürebilirsiniz. Bakımları yapılmayan veya ömrü biten akü kullanmak aracınızın beklenmedik bir zamanda çalışmamasına neden olabilir. Belirttiğimiz gibi aracınızın çalışken takılmalar ve marş motorunun yetersiz olduğunu görüyorsanız Lastikjtantavm.com üzerinden akü satın alabilirsiniz. Servislerimize gelerek ücretsiz montaj hizmetimizden yararlanabilir, aracınıza uygun akünün profesyonel ekibimizce seçilmesini talep edebilirsiniz. Çünkü kullanılan araç türlerine göre birçok çeşit akü bulunmaktadır.

Yeni akü satın alırken, aracınızda bulunan akünüzün değerlerinde ve özelliklerinde bir akü almanızı öneririz. Araç üreticileri akü seçimi yaparken araca birçok test uygulamakta ve akü seçimini bu yönde yapmaktadır. Örneğin Start-Stop özellikli bir aracınıza, Start-Stop özellikli akülerden takmanız gerekmektedir. Bu aküler aracın ihtiyaç duyduğu enerjiyi diğer akülere göre farklı bir şekilde iletmektedir. Yüksek şarj alma ve yüksek çevrim özellikleri başlıca özellikleri arasındadır. Farklı bir akü almanız durumunda aracınıza akü tam olarak yerleşmeyebilir. Her araç üreticisinin motor dizaynı farklıdır. Yeterli alan ve araç performans durumuna göre akü seçimi yapmaktadır.

Lastikjantavm.com online satış sitemize giriş yaparak akü kategorisinden aracınıza uygun amper değerindeki aküyü satın alabilirsiniz.